Mapfre Sigorta Mühendislik Sigortalarında Liderliğini Koruyor

Tüm sigorta branşlarını kapsayan zengin ürün portföyü ile müşterilerine özel çözümler sunan MAPFRE Sigorta, 2018 yılının ilk altı ayına ilişkin prim üretimi sonuçlarını açıkladı. MAPFRE Sigorta tarafından açıklanan rakamlara göre, şirket geçen yılın aynı dönemini birinci olarak kapattığı mühendislik branşındaki başarısını tekrarladı. Bu branşta prim üretimini 140 milyon 800 bin 619 liraya, pazardaki payını ise yüzde 12.72’ye yükselten MAPFRE Sigorta, böylece ilk sıradaki yerini sağlamlaştırmış oldu. İlk yarı prim üretim sonuçlarında dikkat çeken bir diğer başarı da, sağlık branşında gerçekleşti. Bu alanda dördüncü sıradaki yerini koruyan MAPFRE Sigorta, prim üretimini ise 252 milyon 854 bin 47 liradan, 294 milyon 897 bin 362 liraya çıkardı.

MAPFRE SİGORTA, MAPFRE INTERNATIONAL İÇİNDE 2’nci

Beş kıtada 100’den fazla ülkede faaliyet gösteren MAPFRE, dünya genelinde de ilk yarıya dair finansal sonuçlarını açıkladı. Buna göre, şirketin konsolide geliri 14.1 milyar euro oldu. MAPFRE Sigorta ise prim üretiminde MAPFRE International çatısı altında ABD’nin ardından ikinci sırada yer aldı.
İlk yarı sonuçlarına dair bir değerlendirmede bulunan MAPFRE Sigorta Genel Müdürü Alfredo Muñoz, “2018 yılının ilk yarısını belirlediğimiz hedeflerimiz doğrultusunda kapattık. Mapfre Sigorta olarak MAPFRE International içerisinde ikinci sırada yer almamız da bunun en önemli göstergesi. Trendleri yakından izleyerek, hatta bu alanda öncülük ederek geliştirdiğimiz yenilikçi teknolojiler ile sektörümüzde fark yaratan, güvenilir ürün ve hizmetler sunmaya devam edeceğiz. Önümüzdeki dönemde MAPFRE Sigorta olarak tüm sigorta branşlarında prim üretimimizi ve pazar payımızı artırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir